Draw of order / vyžrebovanie poradia - 24.6.2021

I. category violin

Koba Szymon Maciąg Lena Nidekker Weronika Oskwarek Wiktoria Szczepańska Miranda Konstancja Turała Antonina Wilczewska Natalia  
Read more

Draw of order / vyžrebovanie poradia - 25.6.2021

II. category violin

Linka Emilia Nidekker Anna Polovi Gréta Błazik Małgorzata Habich Joanna Havlikova Olivia
Read more

II. category cello

Švábová Barbora Bondar Agata Jovanović Duša Michałowicz Jeremi Szczęsny Sedlák Lukáš Šereš Sayuri
Read more

Official results / oficiálne výsledky - 2021

Official results - Thursday, 24th of June 2021

1st category cello 1st prize Pasowicz Szymon - Poland 2nd prize Kaczorowska Maria - Poland Bartoš Filip - Slovakia   1st category violin 1st prize Szczepańska Miranda Konstancja - Poland 2nd prize Fijałka Pola - Poland Maciąg Lena - Poland Wilczewska Natalia - Poland 3rd prize Nidekker...
Read more

Official results - Friday, 25th of June 2021

2nd category violin 1st prize Linka Emilia - Poland Polovi Gréta - Hungary 2nd prize Błazik Małgorzata - Poland 3rd prize Havlikova Olivia - Austria 4th prize Nidekker Anna - Poland Best teacher Graźyna Dziok - Poland Éva Dolgos - Hungary   2nd category cello 1st prize Šereš Sayuri -...
Read more

Official results - Saturday, 26th of June 2021

4th category cello 1st prize Rufer Filip - Czech Republic 2nd prize Švec Josef Matěj - Czech Republic 3rd prize Kluska Małgorzata - Poland 4th prize Nurijeva Veronika - Slovakia 5th prize Hrnčárek Lukáš - Czech Republic     3rd category violin 1st prize Izdebski Mateusz - Poland 2nd...
Read more

Official results / Oficiálne výsledky

I. chamber play - string quartet

1st prize   Violin Quartet Harabasz   Franciszek, Biedrzycka Florentyna, Hliwa Jan, Lenczowski Artur  Poland 2nd prize   Violin Quartet   Pęgier Emilia, Pill Gabriela, Gogolewski Sebastian,...
Read more

I. chamber play - string duo, trio

1st prize     Violincello Groblewska Zofia, Wozniakowski Bruno  Poland 2nd prize     Violin Duo - Błazik&Jankowska Błazik Małgorzata, Jankowska Barbara  Poland 3rd...
Read more

IV. category cello

1st prize   Hartmann Domonkos Hungary Temesvári Bence Hungary 2nd prize   Bafeltowski Wojciech Poland 3rd prize   Hagiwara Izumi Hungary Žáková Karolína Czech...
Read more

III. category cello

1st prize   Krzeszowiec Filip Poland 2nd prize   Szczęsna Hanna Poland 3rd prize   Chmielewska Amelia Zofia Poland 4th prize   Wawrowski Tadeusz Poland 5th...
Read more

II. category cello

1st prize   Giza Zoja Poland 2nd prize   Balog Benedek Hungary Warnecka Anita Poland 3rd prize   Švábová Barbora Czech Republic 4th prize   Gendek...
Read more

I. category cello

1st prize   Schmalzl Ella Austria 2nd prize   Ivahnova Sofija Latvia Temesvári Dávid Hungary 3rd prize   Bondar Agata Poland 4th prize   Psiurski...
Read more

Draw of order / vyžrebovanie poradia - 26.6.2021

IV. cat. cello

Starczewska Julia Švec Josef Matěj Hrnčárek Lukáš Kluska Małgorzata Kozłowski Dominik Nurijeva Veronika Rufer Filip
Read more

III. cat. violin

Izdebski Mateusz Janiak Aniela Jastrzębski Jan Petřivalský Arnau Stasiak Matylda Baumgartner Leonhard
Read more

Draw of order / vyžrebovanie poradia - 27.6.2021

Chamber play

Ševčík Quartet Pavla Tesařová, Michael Foršt, Matouš Hasoň, Martin Houdek   Violinisti Pazzi Małgorzata Błazik, Marcelina Rucińska, Amelia Mońko, Mateusz Izdebski
Read more

Main organiser:        Coorganiser: