Category Name Accompanist Date - Time
III. cello Janosik Melía T. Matis 26.04. - 16.15
I. cello Midor Fryderyk T. Matis 26.04. - 17.00
II. cello Gwardyś Kaja  T. Matis 26.04. - 17.40
II. cello Avila Ingemann Anoushka Leise T. Matis 26.04. - 18.20
II. cello Krawczewska Monika T. Matis 26.04. -  19.00
II. cello Prins Amy T. Matis 27.04. - 08.30

Category Name Accompanist Date - Time
I. violin Borchardt Diana I. Sabová 28.04. - 14.00
I. violin Bildik Ecmel Nevâ I. Sabová 28.04. - 14.40
I. violin Solskyy Oleksandr I. Sabová 28.04. - 15.20
I. violin Borecka Violetta I. Sabová 28.04. - 16.00
I. violin Borek Stanisław Neel  I. Sabová 28.04. - 16.40
IV. cello Sladkomedov Anton I. Sabová 28.04. - 17.20
I. violin Pochebut Margarita I. Sabová 28.04. - 18.00
IV. cello Bence Temesvári I. Sabová 28.04. - 18.40

Category Name Accompanist Date - Time
II. violin Ainan Taufik Sufiya  M. Arendárik 28.04. - 09.00
II. violin Hansen Sigrid Loekke Hell M. Arendárik 28.04. - 09.40
II. violin Teilmann Selma M. Arendárik 28.04. - 10.20
II. violin Prins Chloe M. Arendárik 28.04. - 11.00
IV. violin Jarguz Veronika  M. Arendárik 28.04. - 11.40
II. violin Plakhtsinska Sophia M. Arendárik 28.04. - 12.20
IV. violin Kustitska Valeriia M. Arendárik 28.04. - 17.00
viola Lewicka Karina M. Arendárik 28.04. - 17.40
IV. violin Skibiński Bartosz M. Arendárik 28.04. - 18.20


Category Name Accompanist Date - Time
II. violin Pęgier Emilia  T. Nemec 28.04. - 14.00
III. violin Chub Katherine T. Nemec 28.04. - 14.40
III. violin Wojciechowska Natalia T. Nemec 28.04. - 15.20
III. violin Paetzold Valentina T. Nemec 28.04. - 16.20
 viola Drozdowski Paweł T. Nemec 28.04. - 17.00
 viola Purzycki Patryk T. Nemec 28.04. - 17.40
 viola Turok Julia T. Nemec 28.04. - 18.20
 viola Tomczak Mateusz T. Nemec 28.04. - 19.00
Category Name Accompanist Date - Time
III. violin Noskova Maria  T. Nemec 29.04. - 10.00
II. violin Olesik Zofia T. Nemec 29.04. - 17.00
III. violin Jaworski Artur T. Nemec 29.04. - 17.40
III. violin Auer Katharina T. Nemec 29.04. - 18.20
III. violin Mráček Kristian T. Nemec 29.04. - 19.00
II. violin Mutavdzic Lazar T. Nemec 29.04. - 19.40

Category Name Accompanist Date - Time
IV. violin Liendl Catharina  M. Arendárik 29.04. - 10.00
II. violin Gybel Annissa M. Arendárik 29.04. - 13.30
IV. violin Dostál Martin M. Arendárik 29.04. - 16.00
IV. violin Rzechowska Magdalena M. Arendárik 28.04. - 16.40
IV. violin Vítečková Kateřina M. Arendárik 29.04. - 17.20
IV. violin Correa Filho Ocimar Cassio M. Arendárik 29.04. - 18.00
IV. violin Dósa Csenge M. Arendárik 29.04. - 18.40
IV. violin Mutavdzic Tadija M. Arendárik 29.04. - 19.20
IV. violin Kozlova Patricie M. Arendárik 29.04. - 20.30

 

PIANO ACCOMPANIMENT

Dear competitors, let us know your expected arrival to Dolný Kubín here:

 www.talentsforeurope.eu/en/accompanist

 we need to prepare exact time schedule for accompanists.

Milí súťažiaci, oznámte nám Váš predpokladaný príchod do Dolného Kubína tu: www.talentsforeurope.eu/en/accompanist

 z dôvodu zostavenia rozvrhu pre korepetítorov.

Category Competitor Accompanist Training from
I. cello Midor Fryderyk Tomáš Matis 26.4.2018
II.cello Avila Ingemann Anoushka Leise Tomáš Matis 26.4.2018
II.cello Gwardyś Kaja  Tomáš Matis 26.4.2018
II.cello Krawczewska Monika Tomáš Matis 26.4.2018
II.cello Prins Amy Tomáš Matis 26.4.2018
II.cello Szeffer Marcelina  Tomáš Matis 26.4.2018
III.cello Janosik Melía Tomáš Matis 26.4.2018
IV. cello Bence Temesvári Iveta Sabová 28.4.2018
IV. cello Sladkomedov Anton Iveta Sabová 28.4.2018
I. violin Bildik Ecmel Nevâ  Iveta Sabová 28.4.2018
I. violin Borecka Violetta Iveta Sabová 28.4.2018
I. violin Borek Stanisław Neel  Iveta Sabová 28.4.2018
I. violin Borchardt Diana Iveta Sabová 28.4.2018
I. violin Pochebut Margarita Iveta Sabová 28.4.2018
I. violin Solskyy Oleksandr Iveta Sabová 28.4.2018
II.violin Ainan Taufik Sufiya  Matej Arendárik 28.4.2018
II.violin Gybel Annissa Matej Arendárik  28.4.2018
II.violin Hager Sandra Matej Arendárik 28.4.2018
II.violin Hansen Sigrid Loekke Hell Matej Arendárik 28.4.2018
II.violin Mutavdzic Lazar Tomáš Nemec 28.4.2018
II.violin Olesik Zofia Tomáš Nemec 28.4.2018
II.violin Pęgier Emilia Tomáš Nemec 28.4.2018
II. violin Plakhtsinska Sophia Matej Arendárik 28.4.2018
II.violin Prins Chloe Matej Arendárik 28.4.2018
II.violin Teilmann Selma Matej Arendárik  28.4.2018
III. violin Auer Katharina  Tomáš Nemec 28.4.2018
III. violin Chub Katherine  Tomáš Nemec 28.4.2018
III. violin Jaworski Artur Tomáš Nemec 28.4.2018
III. violin Mráček Kristian Tomáš Nemec 28.4.2018
III. violin Noskova Maria Tomáš Nemec 28.4.2018
III. violin Paetzold Valentina Tomáš Nemec 28.4.2018
III. violin Wojciechowska Natalia Tomáš Nemec 28.4.2018
IV. violin Correa Filho Ocimar Cassio Matej Arendárik  28.4.2018
IV. violin Dósa Csenge Matej Arendárik 28.4.2018
IV. violin Dostál Martin Matej Arendárik  28.4.2018
IV. violin Jarguz Veronika Matej Arendárik  28.4.2018
IV. violin Kozlova Patricie Matej Arendárik 28.4.2018
IV. violin Kustitska Valeriia Matej Arendárik  28.4.2018
IV. violin Liendl Catharina Matej Arendárik 28.4.2018
IV. violin Mutavdzic Tadija Matej Arendárik  28.4.2018
IV. violin Rzechowska Magdalena Matej Arendárik 28.4.2018
IV. violin Skibiński Bartosz Matej Arendárik  28.4.2018
IV. violin Vítečková Kateřina Matej Arendárik 28.4.2018
viola Drozdowski Paweł Tomáš Nemec 28.4.2018
viola Purzycki Patryk Tomáš Nemec 28.4.2018
viola Tomczak Mateusz Tomáš Nemec 28.4.2018
viola Turok Julia Tomáš Nemec 28.4.2018

 

Arrival competitors to Dolný Kubín

PIANO ACCOMPANIMENT

Fee : 15 EUR for 30 minutes rehearsal + performance, each other 30 minutes - 10 EUR

        

Main organiser:        Coorganiser: